В сузір'ї Дракона знайшли планету, яка може бути жилою

30 травня 2017, 13:08
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Астрономи з Іспанії, Швейцарії та Італії виявили потенційно населену екзопланету на відстані 21 світлового року від Землі

Планета відноситься до так званих Суперземель - планет, які більш масивні, ніж Земля, але їх маса не перевищують маси Нептуна, повідомляє Phys.org.

Група астрономів під керівництвом Алехандро Суареса Маскарено завершила складні дослідження GJ 625, яка почалася в 2013 році і тривали більше трьох з половиною років. Спостереження проводилися за допомогою високоточного спектрографа.

Відео дня

"Ми повідомляємо про відкриття суперземли, що обертається на внутрішній кромці жилої зони зірки GJ 625 на основі аналізу радіальної швидкості та вимірювань HARPS-N-спектрографа, а саме на основі 151 вимірювання променевих швидкостей протягом трьох з половиною років", - заявили автори роботи.

Період обігу суперземли навколо материнської зірки дорівнює 14,6 дня. Від GJ 625 екзопланета віддалена на відстань 0,08 астрономічної одиниці, тобто знаходиться в так званій зоні населеності зірки. Середня температура поверхні небесного тіла оцінюється в 350 кельвінів, тобто близько 80 градусів Цельсія.

Зазначимо, що зірка Глізе 625 (GJ 625) знаходиться в сузір'ї Дракона на відстані приблизно 27 світлових років від Сонця. GJ 625 являє собою карлик спектрального класу М2, маса і розмір якого приблизно втричі менше відповідних величин для Сонця. Навколо зірки обертається, як мінімум, одна планета.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X