У шкільному дворі. У Запоріжжі археологи розкопали фрагменти Олександрівської фортеці
На території гімназії № 2 в Олександрівському районі Запоріжжя археологи розкопали фрагменти Олександрівської фортеці, заснованої на березі Дніпра в 1770 році.
Як відзначили вчені, навколо фортеці виникли поселення, що стали згодом містом Олександрівськом, перейменованого в Запоріжжя в 1921 році.
Фортеця розташовувалася між берегом Дніпра і руслом Сухої Московки — «червоної» річки. У перші роки після заснування в ній служили близько 50 офіцерів, 500 солдатів з сім'ями, 50 артилеристів.
Фортеця мала стримувати напади з Криму. Після його завоювання Російською імперією фортеця і поселення навколо отримали статус спочатку посада, а потім і міста.
«Так, підтверджую, вперше виявлено і зафіксовано вали та рови Олександрівської фортеці - родоначальниці міста Запоріжжя. Роботи велися не навмання, а після тривалого аналізу архівного та картографічного матеріалу, всіх попередніх невдалих спроб», — зазначив головний спеціаліст департаменту культури та туризму Запорізької міської ради Павло Кравчук.
До моменту завершення будівництва Олександрівської фортеці в 1775 році була знищена остання Запорізька Січ, яка була на той момент неподалік від сучасного Нікополя.
Раніше НВ повідомляло, що археологи, досліджуючи невеликий пагорб на Мамай-горі, знайшли поховання скіфа, в якому збереглися зброя і різний інвентар. У похованні був знайдений меч-акінак з золотими обкладками.
На дні, витягнутий на спині, лежав скелет — як показала антропологічна експертиза — юнак віком 18−20 років. Він був вершником, майстром як ближнього, так і далекого бою. Про це свідчить інвентар, який супроводжував його в потойбіччя.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.