В океані на одному з супутників Сатурна можливе існування життя - NASA

13 квітня 2017, 21:36
Вчені NASA на прес-конференції поділилися новими даними про океани Сонячної системи, отриманими за допомогою космічного телескопа Hubble і зонда Cassini

"Ми зробили великий крок вперед у розумінні того, як розташовані океани в Сонячній системі. Ми шукали воду в першу чергу на Марсі, але виявилося, що ми знайдемо дивовижні океани, які розташовані глибоко під поверхнею планети", - розповіли вчені.

Відео дня

За словами дослідників, найбільший інтерес представляють супутник Сатурна Енцелад і супутник Юпітера Європа. Космічний телескоп Hubble показав, що на найтеплішій ділянці поверхні супутника Юпітера Європи з'явився водяний шлейф.

"Супутник Європа - це дивовижний світ, покритий крижаним щитом. Апарат виявив там вулканічну активність, викиди з цього щита. Ймовірно, там океан, який захищений потужним крижаним щитом", - відзначили дослідники.

Так, вероятно, выглядит океан на спутнике
Так, вероятно, выглядит океан на спутнике Фото:

На Європі також вдалося виявити ймовірний рух льодів, схожий на земний зсув тектонічних плит. Це відбувається через рух супутника еліптичною орбітою навколо Юпітера.

Що стосується Енцелада, то космічний зонд NASA Cassini виявив свідоцтва гідротермальної активності на супутнику Сатурна, які підтверджують, що в його підлідному океані можуть бути умови, придатні для існування життя.

Хантер Уейт і його колеги виявили молекулярний водень, найбільш імовірним джерелом якого вони називають гідротермальні реакції. Крім того, за даними вчених, на дні Енцелада відбувається відновлення вуглекислого газу до метану. При цьому у взятих Cassini пробах не було слідів молекулярного кисню.

"Ми не бачили мікробів. Але ми бачили їжу для них", - підкреслив Хантер Уейт, керівник групи Cassini Ion і Нейтрального мас-спектрометра в Південно-західному дослідному інституті Сан-Антоніо.

Справа в тому, що на Землі деякі мікроорганізми, що не потребують кисню синтезують з водню і вуглекислого газу метан, отримуючи енергію там, де немає сонячного світла.

"Зараз дивовижний час. Ми ледь встигаємо за відкриттями науки. Відразу в багатьох місцях знаходяться світи, де є океани. Ми збираємося приступити до вивчення небесних тіл, які з найбільшою ймовірністю підходять для виникнення життя", - резюмував один з учасників прес-конференції, астроном Джим Грін.

Співробітники NASA наголосили, що апарат місії Europa Clipper, який запустять до супутника Юпітера, зможе свердлити поверхню і вимірювати температуру Європи.

Раніше НВ повідомляло, що астрономи виявили карликову планету, що ховається на краю Сонячної системи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X