В Миколаївській області знайшли артефакти часів Давньої Греції

31 липня 2018, 13:12

Польські та українські археологи знайшли фрагменти житлового будинку та цінні предметим в давній грецькій колонії Ольвія.

Учасники польсько-української археологічної експедиції вважають, що ці предмети датовані IV сторіччям нашої ери, хоча Ольвія була заснована 647 року до н.е., повідомляє Польське Радіо.

Відео дня

У дослідницькому проекті беруть участь науковці з Національного музею у Варшаві та Інституту археології Національної академії наук України. За словами керівника експедиції Альфреда Твардецького, цьогорічне відкриття є доказом того, що в Ольвії існувало багате поселення.

"Посуд у дуже доброму стані, і видно, що зроблений у добрій майстерні. Тому ми припускаємо, що дім, який ми вивчаємо, належав багатим містянам – вони могли собі дозволити на покупку дорогого посуду. Досі в Ольвії нам не вдалося знайти такого коштовного і великого посуду", - наголошують вчені.

Цьогоріч арехологічний сезон завершується через кілька днів. Від самого початку робіт в Ольвії польські та українські археологи знайшли понад 300 предметів, які мають велику наукову цінність. Праця над об’єктом продовжиться наступного року.

Ольвія — найважливіша грецька колонія в Нижньому Побужжі, в дельті Гіпаніса (Буга) та Борисфена (Дніпра), заснована вихідцями з Мілету в 647—646 р. до н. е. Її політичним та економічним центром було однойменне місто, залишки якого розташовані на правому березі Бузького лиману біля села Парутиного Очаківського району Миколаївської області.

Раніше НВ повідомляло, що в селі Легедзине Тальнівського району Черкаської області вчені знайшли могилу жінки III-IV століття, яку могли вважати відьмою. Справа в тому, що поховання суперечить всім тодішнім традиціям.

"Похована - віком до 25 років. Лежить обличчям вниз зі заведеною за спину рукою. Звичний для того часу похоронний інвентар відсутній", - каже співробітник Національного історичного музею Сергій Діденко.

Показати ще новини
Радіо НВ
X