В МДУ прокоментували повідомлення про необхідність погоджувати з ФСБ наукові матеріали

21 жовтня 2015, 15:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У Московському державному Університеті імені Ломоносова заперечують, що вчені повинні погоджувати перед публікацією свої роботи з ФСБ

Про це заявив начальник управління наукової політики та організації наукових досліджень внз Андрій Федянін, пише Интерфакс .

"Нарада, про яку йде мова, проводилася з низки питань підвищення рівня опублікованих статей, їх якості, цитування, - зазначив Федянін. - У тому числі нагадувалося про той порядок, який існує вже десятки років у Московському університеті: експертні комісії з числа наших співробітників проводять експертизу наукової новизни роботи і можливості її опублікування", - заявив він.

Відео дня

Він також наголосив, що "жодних нових правил не вводиться".

"Публікації статей здійснюються у межах встановлених нормативів у нашій країні", - заявив Федянін.

Раніше журнал Nature писав, що ученых з Інституту фізико-хімічної біології МДУ зобов'язали показувати ФСБ свої роботи перед їх публікацією після того, як у травні 2015 року президент РФ Володимир Путін змінив перелік відомостей, які належать до державної таємниці.

За даними видання Медуза, у підписаному Путіним у травні указі нічого подібного немає.

Однак у 2006 році Володимир Путін, який тоді теж був президентом, зробив державною таємницею Відомості про досягнення науки і техніки, про технології, які можуть бути використані у створенні принципово нових виробів, технологічних процесів у різних галузях економіки. Схоже формулювання було і в оригінальній версії закону , прийнятого у 1995 році.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X