В Іспанії знайшли водорості, які можуть вижити на Марсі

21 вересня 2018, 08:05

Біологи з Іспанії та Індії виявили в одному із солоних озер Іспанії водорість, яка може жити в дуже солоному середовищі, схожому на марсіанське.

Відкриття водоростей, які забарвлюють воду в червонуватий колір, було зроблено в одному з озер в центральній частині Іспанії, пише Euro Planet.

Лагуна-де-Пенья-Уека, яка входить в систему озера Тірез в Ла-Манча, має дуже високі концентрації солі і сірки і є хорошим аналогом для хлоридних відкладень, виявлених в Південному нагір'ї Марса.

Відео дня

Доктор Ребекка Томбре і доктор Філіпе Гомес зібрали зразки води в лагуні і вивчили фізичні характеристики і генетичну послідовність ізольованих мікроорганізмів. Томбре і Гомез натрапили на представника рослинного світу, який здатний витримувати екстремально високі концентрації солі у воді. Нова водорість отримала ім'я Dunaliella salina EP-1.

"Dunaliella salina EP-1 є одним з найбільш солідних екстремофілів, які ми знайшли. Одноклітинні організми погано переносять гіперсольові середовища, тому що вода, необхідна для функціонування клітини, має тенденцію випливати через клітинну мембрану в солоне оточення. Водорості виживають в умовах Пенья-Уекі, виробляючи молекули, такі як гліцерин, які імітують концентрації зовнішніх солей в клітині і протидіють втратам води", - сказала доктор Ребекка Томбре з Департаменту біотехнологій в Сучасному коледжі мистецтв, науки і торгівлі в індійському Шіваджінагарі.

Клітини водоростей роду Dunaliella, хоча і інших видів, використовуються в багатьох країнах для промислового виробництва каротиноїдів, β-каротину, гліцерину, біоактивних речовин, біопалива і антиоксидантів, тому штам EP-1 може мати застосування для низки біотехнологій.

"З огляду на комерційне та економічне значення цього організму, він явно заслуговує на дослідження повної картини його фізіології, екології та біотехнологічного потенціалу", - сказала доктор Томбре.

Крім Dunaliella salina, вчені знайшли в водах озера Тірез ще одного потенційного "колонізатора" Марса - мікроб Halomonas gomseomensis, який також здатний переносити великі концентрації солі.

"Стійкість екстремофілів до земних умов, які аналогічні марсіанським, демонструє їх потенціал для процвітання в марсіанських грунтах. Це важливо для захисту планет, а також того, як водорості можуть використовуватися для терраформування Марса", - сказав доктор Феліпе Гомес з Центру астробіології в Мадриді.

Раніше НВ повідомляло, що аерокосмічне агентство NASA розпочало конкурс, учасники якого повинні запропонувати працюючий в марсіанських умовах спосіб перетворення вуглекислого газу на глюкозу. Загальний призовий фонд конкурсу становить $1 млн. Конкурс під назвою CO2 Conversion Challenge передбачає використання вуглекислого газу, якого на Марсі досить багато, для отримання глюкози.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X