В Ірландії випадково виявили древнє святилище

17 липня 2018, 15:42

Під фермерським полем в долині Бойне в Ірландії "проступила" давня архітектурна конструкція.

Вік знахідки складає близько п'яти тисяч років, повідомляє Science Alert.

Обриси величезної конструкції з двох кілець, яка довго залишалася прихованою під землею, "проступили" на фермерському полі. Діаметр кожного з кілець становить приблизно 200 метрів, а по типу архітектура віддалено нагадує Стоунхендж.

Відео дня

Щоб виявити цю давно забуту структуру, потрібні були несподіваний маршрут безпілотника і сильна посуха, яка повільно обпікала Великобританію протягом декількох тижнів.

Автор відкриття і розробник сайту Mythical Ireland Ентоні Мерфі вирішив відправити безпілотник на південь від доісторичного комплексу мегалітів Бру-на-Бойн, який включений в список об'єктів, що охороняються ЮНЕСКО. Але він не планував наштовхнутися при польоті на інший історичний пам'ятник. Те, що він побачив, спочатку нагадало кола на полях.

"Я розповідав усім ЗМІ, що я бігав і кричав: "Що це, чорт візьми, таке?", Але це було насправді куди сильніша лайка. Коли ми побачили це, ми зрозуміли, що ніхто раніше цього ніколи не бачив і не описував", - розповідає Ентоні Мерфі.

"Ми наблизилися ближче, щоб детально розглянути його, ми змогли точно переконатися, що зелений колір - це було забарвлення зернових. Але сама структура, вона, звичайно, нижче, в межах грунту, а не сам урожай. Минулого разу такі посушливі умови, як зараз, можливо, дозволили побачити святилище лише в 1976 році ", - пояснює Мерфі.

Археологи припускають, що загадкова споруда відноситься до пізнього неоліту і датується приблизно 3150 - 2500 рр. до н.е., точніше визначити час побудови пам'ятника поки неможливо.

Оскільки місцевість знаходиться в приватній власності, неясно, чи будуть проведені подальші розкопки, щоб археологи могли детально досліджувати знову відкриту структуру. Проте, такі структури настільки рідкісні і цінні для археологів та істориків, що навіть виявлення такого місця є значною науковою подією.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X