Пошкоджені ісламськими бойовиками. В Іраку знайшли кам’яні ассірійські барельєфи віком 2700 років

26 жовтня, 06:43
В Іраку виявили частину легендарного артефакту — Воріт Машки (Фото:Zaid Al-Obeidi/AFP)

В Іраку виявили частину легендарного артефакту — Воріт Машки (Фото:Zaid Al-Obeidi/AFP)

Різьблені барельєфи зображують сцени з життя стародавньої столиці Ассирії - Ніневії. Вони прикрашали ворота у місті Мосул і були частково знищені у 2016 році терористами ІДІЛ.

Безцінне різьблення було знайдено археологами нещодавно. З'ясувалося, що барельєфи прикрашали Ворота Машки — культову споруду давнини.

Експерти Іракської ради з давнини та спадщини вважають, що чудові ворота були побудовані за часів царя Сеннахіріма, який правив Ассирійською імперією з 705 р. до н.е. по 681 р. до н.

Відео дня

"Ми вважаємо, що ці різьблені фігурки були перенесені з палацу Сеннахіріма і використані онуком царя для прикраси Воріт Машки, а також вартового приміщення", - сказав Аль-Джазір Фадель Мохаммед Ходр, голова іракської археологічної групи .

Відомо, що на місці сучасного Мосула раніше була столиця Ассирії — Ніневія. До речі, столицею це місто стало за рішенням Сеннахріма, а до того центром політичного, економічного та культурного життя імперії був Ашшур.

На жаль, до цього дня дійшла лише та частина воріт, яка була похована під землею.

2016 року Мосул був захоплений іламськими бойовиками. Багато пам'яток у місті були знищені внаслідок безладних обстрілів та вандалізму. У їх числі і стародавні ворота, прикрашені вісьмома різьбленими барельєфами. Останні були справжнім предметом мистецтва, вони були прикрашені рослинними та тваринними мотивами, а також сценами з повсякденного життя, епосу та міфології ассирійців.

Показати ще новини
Радіо НВ
X