В ім'я Кусто. Дослідники збираються знайти найглибшу точку в океані

1 листопада 2018, 16:45

У грудні 2018-го першовідкривачі відправляться в місію по дослідженню глибин всіх океанів на Землі. Завдяки новій глибоководній субмарині за $48 млн, вони сподіваються знайти нову найглибшу точку під водою.

Варто NASA оголосити про плани з повернення людини на Місяць у найближчі кілька років, як відразу з’явилися ентузіасти, що зібралися зануритись в найбільш глибоке місце на Землі - Маріанський жолоб — і дослідити глибини всіх океанів на планеті.

Відео дня

Але, якщо на Місяці вже побувало 12 людей, і швидкість передачі даних з супутника на Землю становила трохи більше 2 секунд, то в Маріанському жолобі, або так званій «безодні Челленджера», побувало всього три людини і потрібно буде близько 7 секунд, щоб зв’язатися з ними.

На таку сміливу подорож зважився дослідник і інвестор з Уолл-стріт Віктор Весково, який, до речі, встиг побувати на 7 найвищих точках на планеті, передає Business Insider.

Весково, разом з ученим з університету Ньюкасла Аланом Джеймісоном, відправляться в небувалу раніше місію — вони хочуть за один раз зануриться в найглибші точки у всіх океанах на планеті.

Експедиція, що стартує у грудні 2018-го, отримала відповідну назву — «П'ять глибин», і, імовірно, закінчиться в серпні 2019-го.

Команда почне вивчення глибин світового океану з жолоба Пуерто-Ріко — найглибшої точки в Атлантичному океані, — трохи більше 8 км. Це буде перше занурення глибоководної субмарини Triton 36 000, вартістю в $48 млн, в рамках П’яти глибин.

Тиск в жолобі Пуерто-Ріко приблизно в 800 разів вище, ніж на поверхні, тому спеціальний корпус підводного човна буде деформуватися, щоб дослідники легше переносили атмосферні зміни.

Після цього, першовідкривачі проведуть 7 місяців в плаванні і зануренні на рекордні глибини в Тихому, Індійському, Південному і Північному Льодовитому океані.


Наукова цінність цього дослідження полягає в тому, що люди раніше занурювалися тільки в Маріанський жолоб, який і прийнято вважати найглибшим місцем на Землі (майже 11 км). Та й то, в останній раз це зробив режисер Джеймс Кемерон у 2012-му, а до нього — дослідники Жак Пікард і Дон Уолш у 1960-му.

Інші глибини людина ніколи не бачила на власні очі, всі виміри проводилися за допомогою гідроакустичних систем, супутників і т.д., що дає Віктору Весково надії на революцію у підводній картографії.

«Наше нерозуміння океанів досить сильне. Люди ніколи не були в найглибших точках чотирьох океанів. По суті, ми навіть точно не знаємо, де розташоване їх дно», — говорить Весково.

Його вчений-соратник Алан Джеймісон також заявляє, що близько 45% глибин океану проігноровані дослідниками і Маріанський жолоб, насправді, може бути не найглибшої точкою, оскільки заміри дна океану досить суперечливі.

«Чим глибше ви занурюєтеся — тим більше ви помиляєтеся. У минулому році я був в місцях в Індійському океані, де глибина виявилася на 1 км менше, ніж передбачалося», — пояснює Джеймісон.

Наприклад, жолоб Тонга вважається всього на 100 метрів мілкіше, ніж Маріанський жолоб, тому дослідники зможуть перевірити, наскільки правильна ця інформація та, можливо, знайдуть непомічені апаратурою заглиблення.

Останнім в експедиції, у серпні 2019-го, стане занурення на дно Північного Льодовитого океану. Глибина трохи більше ніж у 5,5 км стане справжнім викликом через екстремальні температурні умови, що їх повинна витримати титанова субмарина.

Перше занурення в жолоб Пуерто-Ріко, що має відбутися вже за місяць, займе майже 6 годин, оскільки швидкість Triton 36 000 — близько 5,5 км/год.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X