Скрізь життя. В Ефіопії знайшли бактерію, яка могла б існувати на Марсі

29 травня 2019, 16:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені виявили в Північній Ефіопії в долині Данакіль поблизу вулкана Даллол бактерії з украй високою стійкістю до агресивних середовищ.

Данакіль розташований на в 125 метрах нижче рівня моря і вважається одним з найспекотніших місць на поверхні планети, пише Science Alert.

Висока температура, сіль і шалено низький рівень pH не є типовими умовами для життя. Але ніколи не варто недооцінювати здатність живих організмів справлятися з бідами. Щоб вижити в гарячих джерелах вулкана Даллол, з дуже кислим pH близько 0,25, температурою, що досягає 90 градусів за Цельсієм і оточенням, наповненим важкими металами і солями, життя дійсно повинне бути обдарованим.

Відео дня

Дослідники збирали гідротермальні рідини і розбивали сольові опади, що залишилися від бульбашок рідини з гарячих джерел, і шукали в них знайомі послідовності ДНК. Вони також фільтрували матеріал і полювали під мікроскопом на візуальні ознаки живих клітин.

Автори роботи знайшли докази існування нанорозмірних, солестійких мікробів, що належать до археїв або Nanohaloarchaea. Мікроби мають розмір приблизно в 20 разів менше звичайних представників своєї групи і живуть невеликими колоніями.

"Це екзотичне, екстремальне середовище, в якому організми повинні любити високу температуру, високий вміст солі і дуже низький pH, щоб вижити", - говорить мікробіолог Феліпе Гомес з астробіологічного центру в Іспанії.

Цікаво, що схожі, хоча і більш суворі умови життя є на Марсі. Марсохід Spirit, ЩО зробив посадку на Червоній планеті біля кратера Гусєва, зафіксував схожий склад атмосфери.

"Глибоке вивчення характеристик цього дивного місця поліпшить наше розуміння меж життя на Землі і дозволить нам шукати життя на Марсі і в інших частинах Всесвіту", - говорить Барбара Кавалацці з Болонського університету.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X