У Великому адронному колайдері знайшли нові частинки матерії Всесвіту

27 березня 2019, 14:14
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Співробітники Великого адронного коллайдера проаналізували дані про зіткнення протонів і виявили раніше невідомі елементарні частинки.

Як передає видання Tech Explorist, аналізуючи інформацію про експерименти у Великому адронному колайдері (ВАК), вчені виявили нові фундаментальні частинки - пентакварки, які формують структуру атома у вигляді протонів і нейтронів та є найменшими частинками, відомими людині.

Відео дня

Раніше вважалося, що пентакварки складаються з п'яти кварків, з'єднаних разом. Нове дослідження припускає існування ще трьох пентакварків, кожен з яких ділиться на дві частини.

Професор фізики з Коледжу мистецтв і наук Сіракузького університету Томаш Скварніцкій проаналізував дані зіткнень протонів за період з 2015-го по 2018-й та заявив про існування підструктури пентакварков.

За його даними, раніше невідомі пентакварки поділяються на дві частини - баріони, що складаються з трьох кварків, і мезони, що складаються з двох кварків.

"Дивно, що маса нових пентакварків трохи менше суми мас його складових частин - баріона і мезона. Пентакварк не розпався в результаті звичайного процесу. Замість цього він розпадався повільно, переставляючи свої кварки і утворюючи певний резонанс", - говорить Скварніцкій.

За його словами, виявлення нових пентакварків дало вченим у 10 разів більше даних і дозволило аналізувати структуру пентакварков більш детально.

Подальше дослідження пентакварків може серйозно вплинути на наше розуміння матерії, виявленої в інших частинах Всесвіту, таких як нейтронна зірка або чорна діра.

Нагадаємо, у кінці 2018-го Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) припинила всі експерименти в ВАК через необхідні технічні оновлення коллайдера.

Операція "Тривале відключення 2" передбачає заміну нагнітача, який подає частки в прискорювач, удосконалення самих прискорювачів, детекторів зіткнень і електричного обладнання. Оновлений колайдер зможе розганяти великі пучки частинок з більш високою швидкістю, що дозволить фізикам ефективніше спостерігати за субатомною структурою матерії.

Після поновлення і запуску у 2021-му, ВАК отримає набагато вищу світосилу, за рахунок чого частота зіткнень збільшиться у п'ять-сім разів. У новому колайдері буде набагато легше помічати будь-яку аномальну поведінку частинок.

На час ремонту ВАК, працівники CERN будуть розшифровувати масив даних про зіткнення частинок за попередні 10 років.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X