В азіатських лісах знайшли одразу 19 нових видів ящірок

9 жовтня 2017, 15:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американські вчені відкрили в М'янмі 19 видів геконів, які мешкають на зовсім невеликій території

Дослідників здивувало те, що всі виявлені тварини мешкають на території, розміром 90 на 50 кілометрів, пише New Scientist.

За словами провідного автора дослідження Лі Грізмер, з Університету Ла-Сьєрра в Каліфорнії це - велика рідкість. Вчені часто знаходять на невеликій ділянці безліч близьких видів безхребетних, проте стільки видів рептилій відразу раніше в М'янмі ще не знаходили.

Відео дня

Причина знахідки, швидше за все, пов'язана з незвичайним ландшафтом. Ця місцевість, в основному представляє собою рівнину. Але на невеликій ділянці великі блоки вапняку піднімаються до висоти 400 метрів, а їх поверхня пронизана печерами. Ці вапнякові блоки є свого роду еволюційними островами, де гекони розвинулися в окремі види.

Важливим є і той факт, що багато вапнякових скель вважаються священними у місцевих буддистів. Тому скелі охоронялися монахами і до них не пускали туристів.

У 2016 році дослідницька команда Гізмер здійснила першу подорож в цей регіон і виявила 15 нових видів геконів. В результаті наступної експедиції фахівці знайшли ще 4 види.

Більшість нових видів відноситься до роду кривопалих геконів (Cyrtodactylus). Однак, вчені також виявили три види, що належать до роду карликових геконів (Lygodactylus), чиї представники найчастіше зустрічаються на гірських вершинах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X