В австралійському штаті знайшли хижу мишу, яка, як вважалося, давно вимерла у цьому регіоні

19 грудня 2017, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
У штаті Новий Південний Уельс біологи виявили рідкісне хиже сумчасте - гребнехвосту мулгару, або гребнехвосту сумчасту мишу

Вчені були впевнені, що тварина, яка належить до сімейства хижих сумчастих - кволових, вимерла в цьому регіоні понад сто років тому, пише Science Alert.

Мулгара гребнехвоста, Dasycercus cristicauda - один з двох видів гребнехвостих сумчастих мишей, як і раніше, живе в пустелі Центральної Австралії, але тепер стало відомо, що вона мешкає в національному парку Стерта.

Відео дня

Мулгара гребнехвоста названа "вразливим видом" в Червоній книзі Північної території та штату Квінсленд і "вимерлим видом" в Новому Південному Уельсі. Тепер цей статус необхідно буде переглянути.

"Гребнехвоста сумчаста миша колись була широко поширена в піщаних пустельних середовищах у внутрішній Австралії, але її популяція зменшилася до стадії вимирання через вплив кроликів, кішок і лисиць. Представник виду важить близько 150 грамів і має блідо-світле хутро і густий хвіст з характерним чорним гребенем", - розповідає одна з авторів відкриття, Ребекка Уест з Університету Нового Південного Уельсу.

І, хоча тварина схожа на мишу, вона ближча до тасманійського диявола. Основна активність Dasycercus cristicauda припадає на ніч, а раціон досить різноманітний, починаючи з комах і закінчуючи невеликими ссавцями, при цьому варто відзначити, що сам цей хижак дуже малий.

Вчені відзначають, що перевідкриття Dasycercus cristicauda означає, що, можливо, інші види, які вважалися вимерлими в цьому регіоні, все ще можуть процвітати. Щоб дати цим видам шанс, вчені планують видалити принаймні з 20 квадратних кілометрів території національного парку Стерта всіх кроликів, кішок і лисиць і обгородити територію.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X