В Австралії запропонували лікувати діабет отрутою качкодзьоба

5 грудня 2016, 12:53
Дві найбільш знамениті австралійські тварини - єхидна і качкодзьоб - можуть допомогти людству у створенні нового методу лікування діабету другого типу

В організмах цих унікальних тварин виявили гормон, який може допомогти нам більш ефективно контролювати рівень цукру в крові. Про дослідження в Університеті Аделаїди повідомляє Science Alert.

Відео дня

Гормон, який називається глюкагон-подібний пептид-1 (GLP-1), також виробляється в організмі людини та інших тварин. GLP-1 виробляється в кишечнику, де він стимулює підшлункову залозу, щоб виробити інсулін для того, щоб знизити високі рівні глюкози.

Традиційно показник GLP-1 починає знижуватися вже через кілька хвилин, а жертвам діабету другого типу цього короткого впливу недостатньо для підтримки необхідного рівня цукру в крові. Для цього їм потрібні ліки, до складу яких входить гормон більш тривалої дії для тривалої вироблення інсуліну.

"Наша дослідницька група виявила, що у наших знаменитих качкодзьоба і єхидни розвинулися зміни в гормоні GLP-1, які роблять його стійким до швидкого розкладання, яке зазвичай спостерігається в організмі у людей," - каже дослідник Франк Грютцнер з Університету Аделаїди.

На думку дослідників, це еволюційна зміна була викликана тим фактом, що GLP-1 також використовується в отруті. Обидві тварини впорскують її своїм супротивникам під час шлюбних змагань серед самців, що б'ються за самок. Молекули цього гормону сьогодні можна назвати вельми перспективним засобом для лікування діабету.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X