Навіть там. В Арктиці знайдені сліди загадкових приматів

Учені вважають, що стародавній примат був схожим на білку (Фото:Крістен Міллер/Університет Канзасу)
Вивчивши знайдені на півночі Канади скам’янілості, дослідники дійшли висновку, що вони належали родичам сучасних приматів, які жили 52 млн років тому.
Нині вимерлі істоти належали до тієї частини генеалогічного дерева приматів, яке відокремилося від інших ще до того, як це зробили предки сучасних лемурів, вважає співавтор дослідження доктор Кріс Берд, професор екології та еволюційної біології в Канзаському університеті та старший куратор Університетського інституту біорозвитку історії.
Команді дослідників вдалося з’ясувати, що в північній Канаді на території сучасного острова Елсмір жили два споріднені види приматоморфів. Згідно з дослідженням, вони були першими відомими приматоподібними, які жили на північ від Полярного кола.
Ці два види були названі Ignacius mckennai та Ignacius dawsonae.
«Щоб отримати уявлення про те, як виглядав Ignacius, уявіть собі суміш лемура і білки, яка була приблизно вдвічі менша за домашню кішку, — сказав Берд. — На відміну від сучасних приматів, Ignacius мав очі з боків голови, а на пальцях рук і ніг замість нігтів були пазурі».
У арктичних приматоморфів розвинулися особливі риси щелеп і зубів, які допомагали їм пережовувати більш тверду їжу, таку як горіхи і насіння, на відміну від інших предків приматів, які віддавали перевагу стиглим фруктам. Ця фізична адаптація, ймовірно, була пов’язана з умовами проживання Ignacius.
Дослідники вважають, що приматоморфи походять від виду-предка, який вирушив на північ з південніших регіонів Північної Америки. За словами Міллера, подібні скам’янілості було знайдено у Вайомінгу, Техасі, Монтані та Колорадо.