В Аргентині виявили скелет найдавнішого динозавра-гіганта

13 липня 2018, 08:06

В аргентинській провінції Сан-Хуан були виявлені рештки раніше невідомого виду динозаврів, який отримав назву Ingenia prima - перший гігант.

Знахідка аргентинських археологів змушує вчених переглянути усталені уявлення про історію динозаврів, повідомляє BBC.

Справа в тому, що вік рештків перевищує 200 млн років. Це означає, що ящір Ingenia prima жив в тріасовий період, який передував Юрському. За розміром виявлений вид приблизно втричі більше своїх найбільших відомих науці сучасників. Цей динозавр з'явився на 47 млн ​​років раніше, ніж знамениті травоїдні діплодоки і брахіозаври.

Відео дня

Викопні рештки динозавра вчені знайшли на північному заході Аргентини під час польового дослідження. Вони виявили чотири кістяки - один нового виду і три споріднених йому динозаврів.

"Ми могли переконатися, що це новий вид, який ми назвали Ingentia prima. На латині це означає "перший гігант", - зазначила доктор Сесілія Апалдетті з Національного університету Сан-Хуана.

За словами Сесілії Апалдетті, знайдений в Аргентині ящір був травоїдним і відноситься до групи зауроподів, які пересувалися на чотирьох кінцівках і відрізнялися довгою шиєю і хвостом.

Судячи за рештками, розмір цієї конкретної тварини становив від шести до семи метрів, але вона ще продовжувала рости - а дорослі особини цього виду могли досягати від восьми до десяти метрів в довжину і важити близько 10 тонн - тобто як три африканських слона.

Археологи виявили досить багато фрагментів скелета - шийні і хвостові хребці, частина лопатки, кістки передніх і задніх кінцівок - і прийшли до висновку, що "тенденція до гігантизму у ящерів проявилася набагато раніше, ніж передбачалося до цих пір" - близько 250 млн років тому.

До теперішнього моменту було прийнято вважати, що гігантські динозаври з'явилися уже в Юрському періоді, близько 180 млн років тому. Тенденція до зростання закріпилася в результаті еволюції як один із способів захисту від хижаків.

Показати ще новини
Радіо НВ
X