В Антарктиці випала рекордна за 200 років кількість снігу

9 квітня 2018, 16:04

Вчені підрахували, що за період 2001-2010 років у Антарктиці випало на 272 мільярди тонн - або на 10% - більше опадів, ніж у 1801-1810 роках, повідомляє BBC.

Цей додатковий обсяг снігу можна порівняти з кількістю води у двох Мертвих морях. Також такий обсяг снігу може покрити метровим шаром усю Нову Зеландію.

Команда доктора Ліз Томас із Британського інституту вивчення Антарктики пробурила 79 свердловин по всьому Білому континенту і вивчила товщину замерзлих опадів. За допомогою хімічного аналізу вчені змогли визначити, в який рік скільки снігу випало.

Відео дня

Пропорційно більша частина снігу випала на Антарктичному півострові, який, як вважається, найбільше зазнав наслідків глобального підвищення температури в XX столітті.

"Теоретично, чим більше нагрівається Антарктида, тим вологішим є її клімат і тим більше снігу випадає. І наше дослідження підтверджує, що саме це й відбувається", - пояснила доктор Томас.

Вона зазначила, що навіть такі сильні снігопади не компенсують лід, який Антарктида втрачає внаслідок потепління.

Нещодавно новозеландські кліматологи виявили, що шельфовий льодовик Росса в Антарктиді не тане, як раніше вважалося, а замерзає.

Показати ще новини
Радіо NV
X