Віком 1400 років. Неподалік Лондона знайдений бенкетний зал англосаксонських королів

17 жовтня, 11:40
Так виглядають руїни церемоніального комплексу англосаксів (Фото:Rendlesham Revealed)

Так виглядають руїни церемоніального комплексу англосаксів (Фото:Rendlesham Revealed)

Руїни знаходяться в селі Рендлшем, графство Саффолк, приблизно за 110 км від столиці Великої Британії.

Розкопки проводилися за кілька кілометрів від Саттон-Ху, знаменитого своїми курганами. Історики вважають, що це місце було значущим для королів давнини.

Експедицію в Рендлшемі організувала команда археолога Фей Мінтер. Їм вдалося знайти фундамент залу завдовжки 23 м. Дослідники вважають, що він використовувався як приміщення для бенкетів королями, що керували Англією між 570 і 720 рр. н.е.

Відео дня

Також археологи припускають, що знайдене ними приміщення не єдине в околицях. Ймовірно, йдеться про справжню резиденцію, яку правителі використовували час від часу.

Подальші дослідження навколо показали, що рендлшемська зала була оточена ровом і будувалася на пагорбі— вірогідно, для безпеки.

За словами Мінтер, королівська зала вперше була помічена в 2015 році за допомогою аерофотозйомки. Але її не розкопували до цього літа, поки в околицях не були виявлені фрагменти скляного посуду для пиття, прикраси для сукні, мідні шпильки, залізний ніж та рештки їжі. Остання і наштовхнула вчених на думку, що перед ними зал для бенкетів. Справа в тому, що значна частина цієї їжі була м’ясною, тоді як бідні англосакси зазвичай харчувалися овочами.

Місцева королівська резиденція згадується у працях англійського ченця-вченого Беди Преподобного. Він описував її як місце, де у 662 році нашої ери король Східної Англії Етельвальд організував хрещення короля східних саксів Світхельма.

Показати ще новини
Радіо НВ
X