В африканському заповіднику сибірська виразка вбила більше ста бегемотів

12 жовтня 2017, 10:13
Понад сто гіпопотамів загинули у віддаленому національному парку в Намібії. Вчені підозрюють спалах сибірської виразки

Перша жертва хвороби в парку Бвабвата з'явилася 1 жовтня, але менш ніж за два тижні інфекція швидко поширилася і вразила як мінімум 109 гіпопотамів, пише Science Alert.

"Більше 100 бегемотів померли минулого тижня. Причина смерті невідома, але всі ознаки показують, що це може бути сибірська виразка. Наші ветеринарні служби зараз працюють, щоб визначити точну причину смерті", - сказав намібійський міністр з питань навколишнього середовища і туризму Погамба Шіфета.

Відео дня

Якщо причина загибелі тварин - дійсно сибірська виразка, мертві бегемоти, яких знайшли лежать черевом догори в річкових водах, можуть бути не єдиними жертвами спалаху. Є побоювання, що жертвами сибірки можуть стати водяні буйволи і крокодили.

Начальник ветеринарної служби Намібії Колгар Сікопо розповів, що спалах сибірської виразки "в основному виникає, коли рівень річки опускається", що вивільняє бактерії, які можуть ховатися в грунті протягом багатьох років. Зараз ветеринарна служба спалює туші загиблих бегемотів для запобігання подальшому поширенню хвороби.

"Зараз ми робимо все можливе, щоб спалити кожну тушу, не тільки для того, щоб запобігти подальшому поширенню хвороби, але і для того, щоб жодна людина не забрала труп тварини і не почала харчуватися їх м'ясом", - підкреслили чиновники.

Відзначається, що в країнах Африки такі спалахи відбуваються досить регулярно, а популяція гіпопотамів зазвичай відновлюється. До спалаху хвороби популяція цих тварин в Намібії оцінювалася в 1,3 тисячі особин.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X