Спілберг відпочиває. Вчені планують створити справжніх динозаврів

19 березня 2019, 12:00

Американський палеонтолог заявив про роботу над зворотною генною модифікацією динозаврів. Стародавні тварини можуть з'явитися вже за 5-10 років.

Згідно з сюжетом фільму Стівена Спілберга "Парк Юрського періоду", вчені знайшли один з елементів ДНК динозаврів і змогли відтворити різні види цих тварин, які мешкали на Землі десятки мільйонів років тому.

Відео дня

Нещодавно, американський палеонтолог Джон Хорнер, який був науковим консультантом "Парку Юрського періоду", заявив, що стрічку майже 30-річної давності можна втілити в реальність. Як передає Science-Tech Universe, Хорнер планує зробити так, щоб вимерлі динозаври знову з'явилися на нашій планеті завдяки генній інженерії.

Повідомляється, що вчений співпрацює з командою фахівців з Гарвардського і Йельського університетів. Експерти шукають максимально схожих на динозаврів тварин, які існують зараз для того щоб відновити їх генетичний код і, по суті, відродити древніх предків птахів та рептилій.

"Звичайно, птахи є динозаврами. Нам потрібно тільки поправити їх таким чином, щоб вони були більше схожими на динозаврів", - говорить Джон Хорнер.

Ймовірно, команда вчених почне експериментувати з сучасними курками, яких прийнято вважати прямими спадкоємцями колись домінуючих на Землі динозаврів.

sciencevibe.com
Фото: sciencevibe.com

Науковий консультант "Парку Юрського періоду" сподівався, що в реальному житті також вийде відновити динозаврів, завдяки залишкам ДНК у копалин покладах. Але, як виявилося, генетичний матеріал сильно руйнується з плином часу, і вченим довелося шукати інші способи пожвавлення динозаврів.

Зараз Хорнер разом з іншими вченими планують навчитися змінювати ДНК сучасних птахів та зробити генетичний код аналогічний тому, який був у динозаврів.

Якщо у ентузіастів вийде реалізувати задумане, вже за 10 років по Землі можуть ходити перші "курки-динозаври" з генетично вбудованими зубами, руками і хвостом.

"У динозаврів були довгі хвости, руки і кисті. В результаті еволюції вони втратили свої кінцівки, а їх руки перетворилися в крила. Крім того, форма голови піддалася змінами від велоцираптора до сучасного птахоподібного дзьоба", - пояснює Хорнер.

Вчений також посилався на дослідження експертів з Гарварду і Йеля, заявляючи, що вони вже змогли перетворити дзьоб птаха на подобу голови динозавра.

Нагадаємо, фільм "Парк Юрського періоду" заснований на однойменному романі Майкла Крайтона. У 1994-му стрічка стала триразовим лауреатом премії Оскар, а пару років тому фахівці з NASA включили "Парк Юрського періоду" у список фільмів, в яких достовірно показані наукові теорії.

Як передає The Guardian, на початку 2017-го вчені з Гарварду говорили про спроби відновлення ДНК шерстистого мамонта, і говорили, що ембріон ссавців, котрі жили на Землі близько 4 тис. років тому, можуть відновити вже за пару років.

"Пропоноване відродження мамонтів піднімає серйозну етичну проблему: мамонт був не просто набором генів, а соціальною твариною, як і сучасний азіатський слон. Що станеться, коли народиться гібрид слона-мамонт? Як його зустрінуть слони?", - говорив тоді Метью Кобб, професор зоології з Манчестерського університету.

Вчені збиралися редагувати гени слонів і зробити їх схожими на ДНК мамонтів за допомогою технології Crispr/Cas9. Про цей метод також заявляв пару місяців тому китайський вчений Хе Цзянькуй, який, ймовірно, зміг досягти народження перших дітей - близнят Лулу і Нана - зі зміненим геномом та імунітетом до ВІЛ.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X