Потонули. Тисячі пінгвінів загинули через глобальне потепління

26 квітня 2019, 10:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тисячі імператорських пінгвінів, що мешкають в Антарктиді, опинилися у відкритому морі і не змогли врятуватися після того як крижина, на якій вони мешкали, відкололася від льодовика.

Вчені Пітер Фретвел і Філ Тратан з Британської антарктичної служби помітили, що зі знімків супутника пропала так звана колонія Халлі-Бей, йдеться в статті BBC.

Трагедія сталася в морі Уедделла в 2016 році. За словами вчених, колонія пінгвінів, що мешкають на краю шельфового льодовика Бранта, знищена. Доля колонії пінгвінів, ймовірно, була вирішена через великі тріщини в льодовику Бранта.

Відео дня

Колонія Бранта, яка протягом кількох десятиліть складалася в середньому з 14-25 тис. гніздових пар (це 5-9% від загальної чисельності пінгвінів на Землі), фактично зникла в одну мить.

Імператорські пінгвіни є найбільшими і важкими з усіх видів пінгвінів. Вони потребують надійних гнізд на крижаних полях, які повинні не танути з квітня, коли туди прибувають пінгвіни, до грудня, коли у них з'являється потомство.

Якщо крижаний покрив сходить занадто рано, малі пінгвіни не можуть ще плавати, так як у них не встигають сформуватися необхідні для цього пір'я і пух. Ймовірно, саме так і сталося з колонією. Тоді сильні вітри призвели до ерозії паків льоду, який був прибитий до більш товстого льодовика Бранта біля узбережжя.

Пітер Фретвелл каже: "Паковий лід, який сформувався з 2016 року, не володіє колишньою міцністю. Шторми, які починаються в жовтні і листопаді, легко його зламають. Так що спершу міцний і надійний лід значною мірою зник".

Британські вчені вважають, що багато дорослих пінгвінів або відмовлялися від розмноження в останні роки, або перемістилися на нові ділянки паків льоду в морі Уедделла. Наприклад, колонія імператорських пінгвінів у 50 км звідси поруч з льодовиком Доусона-Лемтона сильно зросла за рахунок міграції птахів.

Чутливість цієї колонії пінгвінів до змін в льодовому покриві показує, що в майбутньому глобальне потепління може мати негативний вплив на популяції імператорських пінгвінів в Антарктиці.

Дослідження показують, що чисельність цього виду може скоротитися до кінця поточного сторіччя на 50-70% у разі прогнозованого зменшення площі льодового покриву. А це може мати наслідки і для інших видів морських тварин і птахів, як зазначає еколог з університету Кентербері в Новій Зеландії Мішель Ла Рю.

"Імператорські пінгвіни складають важливу ланку харчового ланцюжка - вони є так званими суперхижаками, тобто займають вищі місця в цьому ланцюжку. Вони служать джерелом їжі для таких морських тварин як морські леви, але й самі полюють на рибу і криль. Тому вони відіграють настільки важливу роль в даній екосистемі", - говорить вона.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X