Ускладнюємо завдання: SpaceX вирішила посадити ракету Falcon 9 на воду

11 січня 2016, 13:29
У грудні минулого року SpaceX запустила ракету Falcon 9 і успішно повернула нижній ступень на землю. Тепер компанію потягнуло на воду. 17 січня вона запустить ракету-носій, яка повинна буде здійснити посадку на плавучу платформу

Запуск буде здійснено з військово-повітряної бази Ванденберг у Каліфорнії. Falcon 9 виведе на орбіту супутник NASA, призначений для спостереження світовим океаном, Jason-3.

Як відзначає NBC, наявність мобільних платформ дає більше гнучкості для подібних запусків. "Не завжди зручно чи можливо повернути ракету на посадкову площадку або знайти рівну порожню ділянку. Мобільний посадковий майданчик може бути розміщений там, де посадити ракету безпечніше або вигідніше з міркувань економії палива", - свідчить повідомлення на сайті.

Відео дня

Раніше SpaceX вже намагалася посадити нижній ступінь Falcon 9 на плавучу платформу, але безуспішно. Очевидно, вдала посадка в грудні 2015-го надихнула компанію. Голова SpaceX Елон Маск зазначав, що швидше за все цей екземпляр залишиться на землі. Тож спроба водної посадки буде зроблена з іншим ступенем.

Показати ще новини
Радіо NV
X