Урагани з метану. NASA розповіло про примхи погоди на супутнику Сатурна

19 жовтня 2017, 21:15
Дослідники виявили на Титані гідрологічний цикл, при якому метан перетворюється з рідини на газ і назад

Цей процес дуже схожий на кругообіг води на Землі. Тобто погода на Землі і Титані теж в чомусь схожа, пише Science Alert.

Команда дослідників зі США провела моделювання опадів Титана, щоб визначити, як екстремальні погодні події сформували поверхню цього супутника. Вони виявили, що сильні зливи з метану можуть змінювати крижану поверхню Титана багато в чому таким же чином, як формувалися скласти поверхні Землі.

Відео дня

На Землі інтенсивні зливи грають важливу роль в геологічній еволюції. Коли кількість опадів досить велика, шторми можуть викликати великі потоки води, які переносять опади у низини і формують так звані алювіальні віяла - конусоподібні ділянки з відкладеннями. Під час своєї місії зонд Cassini виявив свідчення подібних процесів на Титані. Судячи з усього, поверхня Титану також страждає від інтенсивних опадів.

Значна частина віял розташовувалася між 50-м і 80-м градусами широти - близько до центрів північної та південної півкуль супутника, але, як правило, трохи ближче до полюсів, ніж до екватора. Це може вказувати на те, що на Титані є регіональні відмінності в кількості опадів.

"Я думав, що дощі на Титані йдуть не частіше ніж один раз на одну-три тисячі років. Але виявилося, що потужні шторми з великою кількістю опадів там трапляються приблизно раз на рік, що відповідає 29,5 земного року. Це досить дивно", - розповів старший автор дослідження планетолог Джонатан Мітчелл.

Як відзначають вчені, їх модель відтворювала не тільки середній рівень опадів, за яким планетологи раніше намагалися обчислювати швидкість ерозії грунтів Титана, пов'язану з дощами, але і дозволяла визначати максимальну силу опадів і їх частоту.

"Після найпотужніших дощів, що виникали в нашій моделі, поверхня Титану покривалася приблизно 30-сантиметровим шаром рідини. Це приблизно відповідає тій кількості води, яке обрушилося на Землю під час урагану Харві", - додав Мітчелл.

Раніше НВ повідомляло, що в серпні 2017 року NASA опублікувало знімок супутника Сатурна Титана, який був зроблений апаратом Cassini. Крім того, вченим під час останнього прольоту Cassini вдалося знову виміряти глибину всіх восьми озер Титана, яка склала близько ста метрів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X