United Launch Alliance повідомила про проблеми з російським двигуном РД-180, встановленим на Atlas V

25 березня 2016, 12:40
В американської компанії United Launch Alliance повідомили про неполадки в ступені ракети Atlas V, де встановлені російські двигуни РД-180

Про це з посиланням на представника ULA Лін Чассань передає Lenta.

"Centaur (верхній ступінь) працював довше запланованого. Команда зараз розглядає інцидент в ході стандартного аналізу проведеного запуску", - розповіла вона.

Відео дня

У той же час Чассань не назвала причину неполадок, однак, за її словами, найбільш вірогідною причиною події є саме неполадки в двигуні РД-180, встановленому на перший ступінь ракети.

Російський агрегат виключився на п'ять секунд раніше запланованого часу (через 4 хвилини і 10 секунд після пуску), через що RL10 на верхньому ступені таким чином компенсувала дострокове виключення російського двигуна.

Ракета Atlas V стартувала 22 березня 2016 року з космодрому на мисі Канаверал (Флорида, США) з вантажником Cygnus до Міжнародної космічної станції (МКС). Стиковка корабля і станції запланована на 26 березня.

Про виникнення неполадки стало відомо відразу після запуску Atlas V з прямої відеотрансляції, традиційно організованої NASA при старті ракет-носіїв до МКС.

Двигуни РД-180 виробляються хімкинському науково-виробничим об'єднанням Енергомаш. Ці агрегати встановлюються на американські ракети-носії важкого класу Atlas V, створювані компанією ULA (United Launch Alliance) - спільним підприємством Boeing і Lockheed Martin.

У той же час, як повідомлялося раніше, United Launch Alliance заявила про рішення відмовитися від використання російських двигунів РД-180 при виведенні на орбіту американських військових супутників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X