Розумні створення. Вчені підтвердили, що мавпи можуть розуміти стан людей

7 жовтня 2019, 22:04

Вчені з Японії і Великої Британії провели експеримент, згідно з яким мавпи розуміють свідомість своїх родичів і можуть аналізувати їх думки.

Мавпи вважаються попередником людини в еволюційному ланцюжку ссавців на Землі. Практичні експерименти показували, що у цих приматів є інтелект і вони можуть навчатися.

Відео дня

Нещодавно з’явилося ще більше доказів того, що мавпи можуть розуміти свідомість інших істот. Група вчених з Японії і Великобританії провела дослідження з 29 шимпанзе, 4 орангутангами і 14 бонобо.

Двом групам тварин показали серію відео, де людина, переодягнена в костюм мавпи була у клітці, а біля неї ходила інша людина, яка намагалася витягнути з клітки предмет, який не видно безпосередньо. Як тільки актор, який грав мавпу, йшов за ширму, інші «мавпи» пересували предмет в нову точку.

Людина поверталася і намагався намацати об'єкт у відомій їй йому точці, але не могла знайти його. В одній з варіацій цього ролика чоловік відразу ж починав шукати предмет в тій точці, де він був насправді, а в іншій — спостерігав за діями актора, який грав мавпу через прозору ширму.

Щоб перевірити реакцію реальних мавп, які є глядачами цих роликів, вчені встановили серію камер для відстеження їх погляду під час перегляду відео, а перед тим помістили їх в схожі умови з кліткою і об'єктом, який хотіла дістати людина.

Виявилося, все піддослідні види мавп можуть ставити себе на місце людини, і очікували побачити її там, де об'єкт був розташований спочатку, якщо ширма була непрозорою, і знали, що вона піде в іншу сторону, якщо на відео було видно, що за актором-мавпою спостерігають.

«Приматам вдалося пройти цей складний тест. Подібні підсумки наших експериментів говорять, що ця здатність характерна не тільки для людини, але і наших найближчих родичів. Це важливо з еволюційної точки зору… Мавпи можуть використовувати свій власний минулий досвід візуального доступу до атрибутивного сприйняття», — говорить автор дослідження Фуміхіро Кано.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X