Український математик отримала почесну Премію Салема за 2016 рік

26 січня 2017, 16:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Українська вчена Марина В’язовська отримала Премію Салема 2016 – математичну нагороду, яку присуджують за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів вченого Рафаеля Салема

Комісія присудила премію Марині В’язовській за її відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм, відзначає МОН.

Відео дня

Раніше задачу пакування куль було розв'язано лише для просторів із трьома і менше вимірами, а розв'язання тривимірного випадку було викладене на 300 сторінках тексту з використанням 50 000 рядків програмного коду. Натомість розв'язання В'язовської 8-вимірного випадку займає лише 23 сторінки та є "приголомшуюче простим".

Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцеї № 145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010-го захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему "Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері", а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію "Модулярні функції та особливі цикли".

Премія Салема заснована Адріаною Салем, вдовою французького математика грецького походження Рафаеля Салема (1898—1963). Починаючи з 1968 року премією нагороджуються математики, які відзначилися у галузі досліджень, якою цікавився Рафаель Салем, зокрема роботами пов'язаними із рядами Фур'є. Багато математиків, що отримали її, згодом були відзначені найпрестижнішою нагородою в математичному світі - премією Філдса.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X