Український астроном з колегами описали унікальну карликову галактику

20 вересня 2017, 15:17
Вчені з Києва і штату Вірджинія описали карликову галактику з найнижчим рівнем вмісту металів з усіх відомих

Нові дані були отримані за допомогою Великого бінокулярного Телескопа в штаті Арізона, пише Phys.org.

Галактика, якій присвоїли найменування J0811 + 4730, знаходиться в сузір'ї Рисі. Її виявили в 2016 році, а роком пізніше нові спектроскопічні спостереження, які проводила група астрономів під керівництвом Юрія Ізотова з Головної астрономічної обсерваторії в Києві, показали, що ця галактика є надзвичайно бідна металами, тобто в даному випадку - елементами, важче водню і гелію.

Відео дня

Відкрита галактика розташована на відстані приблизно 600 мільйонів світлових років від Землі і є порівняно маленькою. За розміром вона в десятки разів менше, а по масі - в сто тисяч разів менше, ніж типова спіральна галактика.

"Спектральні дані для цієї галактики були отримані в лютому 2017 року. Галактика J0811 + 4730 сильно виділяється з низки інших карликових зіркоутворюючих галактик за рівнем вмісту металів і по світності", - підкреслюють вчені.

Раніше НВ повідомляло, що астрономи знайшли доказ існування величезної чорної діри в хмарі газу поблизу центру галактики Чумацький шлях. За попередніми оцінками, ця чорна діра є другою за величиною в Чумацькому Шляху після надмасивної чорної діри Стрілець А.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X