Українські університети вперше потрапили до авторитетного британського рейтингу

1 жовтня 2015, 08:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Українські університети вперше потрапили до списку престижного британського рейтингу Times Higher Education World University Rankings

Київський національний університет ім. Шевченка та Харківський національний університет ім. Каразіна розташувалися на 601-800 місцях. У цьому діапазоні система рейтингу не визначає конкретні позиції.

Відео дня

У наданому НВ прес-релізі виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний прокоментував потрапляння українських університетів до рейтингу. За його словами, це зумовлене цьогорічним розширенням рейтингу від Топ-400 з 41 країни до Топ-800 з 70 країн.

"Власне, українські університети розташувались у хвості на позиціях 601-800. Треба розуміти, що рейтинг Times більш націлений на ранжування світових дослідницьких університетів, а для абсолютної більшості українських вишів ключовою є саме освітня функція. Обидва наші університети мають дуже слабкі позиції у показниках дослідження та цитованості наукових праць, значно слабші, ніж університети сусідніх Польщі, Чехії, Литви, Угорщини та Росії", - зауважив Стадний.

Перше місце в рейтингу посідає Каліфорнійський технологічний інститут (США), друге - Оксфорд (Велика Британія), третє - Стенфорд (США), четверте - Кембрідж (Велика Британія), п'яте - Массачусетський технологічний інститут (США).

Times Higher Education World University Rankings розробляється з 2010 року. 33% оцінки університету формуються на основі закритих опитувань експертів про викладання та дослідження університетів, і 30% визначає рівень цитованості наукових публікацій.

Раніше повідомлялося, що У новому світовому рейтингу найкращих вищих навчальних закладів World University Rankings 2015 від авторитетної британської компанії Quacquarelli Symonds українські ВНЗ залишились на минулорічних позиціях, а деякі навіть впали нижче.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X