Українські університети вперше потрапили до авторитетного британського рейтингу

Наукпоп

1 жовтня 2015, 08:04

Українські університети вперше потрапили до авторитетного британського рейтингу

Українські університети вперше потрапили до авторитетного британського рейтингу - фото

Фото: Ryzen via Wikipedia

КНУ ім. Шевченка посів 601-800 позиції в рейтингу

Українські університети вперше потрапили до списку престижного британського рейтингу Times Higher Education World University Rankings

Київський національний університет ім. Шевченка та Харківський національний університет ім. Каразіна розташувалися на 601-800 місцях. У цьому діапазоні система рейтингу не визначає конкретні позиції.

У наданому НВ прес-релізі виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний прокоментував потрапляння українських університетів до рейтингу. За його словами, це зумовлене цьогорічним розширенням рейтингу від Топ-400 з 41 країни до Топ-800 з 70 країн.

"Власне, українські університети розташувались у хвості на позиціях 601-800. Треба розуміти, що рейтинг Times більш націлений на ранжування світових дослідницьких університетів, а для абсолютної більшості українських вишів ключовою є саме освітня функція. Обидва наші університети мають дуже слабкі позиції у показниках дослідження та цитованості наукових праць, значно слабші, ніж університети сусідніх Польщі, Чехії, Литви, Угорщини та Росії", - зауважив Стадний.

Перше місце в рейтингу посідає Каліфорнійський технологічний інститут (США), друге - Оксфорд (Велика Британія), третє - Стенфорд (США), четверте - Кембрідж (Велика Британія), п'яте - Массачусетський технологічний інститут (США).

Times Higher Education World University Rankings розробляється з 2010 року. 33% оцінки університету формуються на основі закритих опитувань експертів про викладання та дослідження університетів, і 30% визначає рівень цитованості наукових публікацій.

Раніше повідомлялося, що У новому світовому рейтингу найкращих вищих навчальних закладів World University Rankings 2015 від авторитетної британської компанії Quacquarelli Symonds українські ВНЗ залишились на минулорічних позиціях, а деякі навіть впали нижче.


ТОП 3

Наукпоп

18 березня, 22:06

thumb img
Геродот не брехав. Археологи знайшли унікальний човен древніх єгиптян
8905
Наукпоп

18 березня, 14:22

thumb img
Несподівано. Біля берегів Італії знайшли кораловий риф
4661
Наукпоп

Вчора, 12:00

thumb img
Спілберг відпочиває. Вчені планують створити справжніх динозаврів
3749

Вибір редакції

Ігри

Вчора, 21:02

thumb img
Гра року. Усе, що відомо про Mortal Kombat 11
Food&Drink

Сьогодні, 07:52

thumb img
Ягідними місцями. П'ять нових ресторанів Києва, які варто відвідати
Політика

Вчора, 11:48

thumb img
У президенти не заради Коломойського: про що Зеленський розповів бізнесу

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися