Успішний запуск. Український супутник EOS SAT-1 уперше вийшов на зв’язок

5 січня, 21:33
Українські супутники допоможуть відстежувати стан сільськогосподарських та лісових угідь по всьому світу (Фото:EOS Data Analytics)

Українські супутники допоможуть відстежувати стан сільськогосподарських та лісових угідь по всьому світу (Фото:EOS Data Analytics)

Апарат, розроблений компанією EOS Data Analytics, запустили 3 січня за допомогою ракети Falcon 9, яка належить SpaceX. Він є частиною першого у світі агросузір'я супутників.

За інформацією видання AIN.UA, першими переданими супутником даними були телеметрія та відомості щодо стану системи.

Це означає, що запуск першого апарату угруповання EOS SAT пройшов успішно. Загалом планується запустити сім супутників, призначених для екологічного моніторингу лісових угідь та впровадження методів сталого сільського господарства.

Відео дня

Запуск всього сузір'я планується здійснити до 2025 року.

У виготовленні EOS SAT-1 було задіяно декілька компаній. Українсько-південноафриканський виробник оптики Dragonfly Aerospace оснастив апарат високоточними камерами, українська компанія SETS випустила двигун до нього, а корпус виготовила за допомогою 3d-друку Flight Control Propulsion.

Перший супутник зможе охоплювати територію до 1 млн. км на день, даючи можливість агробізнесам відстежувати несприятливі для сільського господарства явища. Після запуску сузір'я контрольована територія суттєво збільшиться та становитиме 12 млн км.

Показати ще новини
Радіо NV
X