Україна виведе в космос свій супутник зв'язку в 2017 році

10 квітня 2017, 18:38
Перший український телекомунікаційний супутник Либідь планується запустити на орбіту в четвертому кварталі 2017 року

Про плани по введенню супутника в експлуатацію повідомив в. о. голови Державного космічного агентства України Юрій Радченко, пише Інтерфакс.

"В даний час супутник повністю виготовлений, ракета-носій для його запуску готова на 85%", - уточнив Юрій Радченко, зазначивши: з метою забезпечення запуску, керівництвом України прийнято рішення про дофінансування проекту на $17 млн. Фінансування планується забезпечити не за рахунок бюджетних коштів, а за рахунок здачі в оренду ресурсу супутника після його запуску.

Відео дня

"За умовами договору, канадська MDA ставить нам супутник на точку, після цього здає його в експлуатацію. Ми сподіваємося, що в четвертому кварталі супутник буде введений в експлуатацію", - також заявив він, уточнивши, що супутник і запуск космічного апарату на орбіту застраховані.

Реалізація проекту була під загрозою зриву у зв'язку з анексією Криму і втратою українською стороною залишилася на півострові задіяної в проекті наземної інфраструктури. Однак, в 2014-2015 роках на материку створено новий центр управління польотом космічним апаратом, а також новий командно-вимірювальний пункт.

Раніше НВ повідомляло, що здійснити запуск планували здійснити ще в 2011 році, проте старт постійно відкладався. Зараз апарат знаходиться на відповідальному зберіганні на російському підприємстві.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X