Удар в спину. Прийом антибіотиків пов'язали з ризиком психічних захворювань

28 лютого 2019, 10:06

Нове дослідження показало, що після госпіталізації в зв'язку з інфекцією ви піддаєтеся більшому ризику психічного захворювання.

Робота заснована на даних обстежень жителів Данії у віці до 17 років, пише Science Alert .

Автори також виявили, що використання антибіотиків було пов'язано з ще більш високим ризиком психічних захворювань. Цей зв'язок, як вважають, частково пояснюється тим, що антибіотики впливають на бактерії в мікробіомі кишечника.

Відео дня

Передбачається, що кишковий мікробіом, надзвичайно різноманітне бактеріальне співтовариство в нашому кишечнику, посилає сигнали в мозок, модулюючи наше настрій і, можливо, нашу сприйнятливість до психічних захворювань.

У новому дослідженні у більшості дітей у вибірці були якісь інфекції, тільки в невеликої частини з них були діагностовані будь-які психічні захворювання. Близько 4% пацієнтів були поставлені такі діагнози як: шизофренія, синдром дефіциту уваги і гіперактивності, тривожні і особистісні розлади. І в цілому 5,2 відсотка були призначені ліки від психічних розладів.

За всіма психічними захворюваннями, за винятком депресії і біполярного розладу, автори роботи встановили, що госпіталізація в зв'язку з якою-небудь інфекцією пов'язана з 84% ризиком подальшого діагностування психічного розладу в лікарні.

Дослідження на тваринах моделях, в той же час, задокументували зв'язок між бактеріями і депресією. Одна дослідницька група показала, що миші, що одержували антибіотики, показали зміни в розмаїтті кишкового мікробіома і показали гірші результати в тестах на пам'ять.

Дослідження, яке підтримує нові теорії про функціональній взаємодії між інфекцією, кишковим мікробіомом і психічними захворюваннями, є однією з майже 50 робіт, опублікованих з використанням даних з Датського центру психіатричних досліджень. У цьому реєстрі вперше відслідковуються клінічні дані більш ніж одного мільйона чоловік - в даному випадку дані про датчанах, які лікувалися від психічних захворювань протягом перших 17 років життя в лікарні або амбулаторно. Всі показники загального стану і стану психічного здоров'я, включаючи рецепти і сімейні історії, були задокументовані.

Величезний розмір цього реєстру надає міжнародним дослідникам безпрецедентні можливості відповісти на питання про зв'язки між історією життя і станом психічного здоров'я.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X