Удар в спину. Популярні ліки стали однією з причин появи супербактерій

26 листопада 2018, 08:05

Дослідники з Австралійського університету в Квінсленді довели, що популярний антидепресант флуоксетин допомагає бактеріям отримувати стійкість до різних антибіотиків.

Ця речовина є ключовим інгредієнтом антидепресантів, таких як Prozac і Sarafem, пише Science Alert.

Зазвичай, вважається, що поява супербактерій пов'язана з надмірним використанням антибіотиків, але здається, що і інші препарати можуть також зіграти значну роль.

Відео дня

В межах нового дослідження вчені вивели колонії бактерій Escherichia coli (або E. coli) в середовищах з різною концентрацією флуоксетина. Після цього бактерії переносили на чашки з агаром, які містили антибіотик.

Дослідники виявили, що ці бактерії мають значно вищу стійкість до антибіотиків хлорамфеніколу, амоксициліну і тетрацикліну - до 50 мільйонів разів порівняно з контролем. При цьому, що вищою є концентрація флуоксетину, то швидше бактерії отримують стійкість до антибіотиків.

На думку дослідників, до 11% флуоксетину в медицині подорожують по тілу без змін і потрапляють в навколишнє середовище через каналізаційну систему після того, як пацієнт мочиться. Вчені відзначають, що флюоксетин "є дуже стійким і добре задокументований в навколишньому середовищі".

"Це відкриття дає переконливі докази того, що флуоксетин безпосередньо викликає резистентність до антибіотиків за допомогою генетичної мутації", - наголосив провідний автор дослідження, доктор Жіанхуа Гуо.

Згідно з дослідженням 2016 року, до 2050 року супербактеріі, стійкі до антибіотиків, будуть вбивати 10 мільйонів людей на рік. Тому життєво важливо, щоб люди знайшли способи боротьби з ними.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з біотехнологічної корпорації Genentech стверджують, що розробили новий ряд препаратів, які можуть проникати крізь мембрану клітини найнебезпечніших бактерій. Речовина з кодовою назвою G0775, здатна знищувати так звані грамнегативнібактерії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X