Вдалося? Астрономи, судячи з усього, змогли зробити знімок горизонту подій чорної діри

4 квітня 2019, 08:03

На 10 квітня призначена прес-конференція, на якій дослідники обговорюватимуть "перший результат з телескопа горизонту подій".

До сих пір людина ніколи не бачив подібних космічних об'єктів, пише Science Alert .

Протягом багатьох років телескоп "Горизонт подій" дивився в саме серце Чумацького шляху, намагаючись отримати фотографію розташування Стрільця А *, центральної надмасивної чорної діри нашої галактики. Маса Стрільця А * в мільйони разів більша за Сонце. Ця чорна діра набагато більше, ніж будь-яка зірка, відкрита астрономами.

Відео дня

Самі чорні діри в буквальному сенсі невидимі - вони поглинають все електромагнітне випромінювання, що означає, що жоден з наших телескопів - радіо, рентгенівський, оптичний, гамма-промінь - не може їх виявити.

Але теоретично можливо побачити горизонт подій - точку за межами чорної діри, в якій світло, що поширюється від спостерігача назовні, ніколи не зможе вийти за межі горизонту.

10 квітня 2019 року о 15:00 за центрально-європейським часом (16 за Києвом) Європейська комісія, Європейська дослідницька рада і проект Event Horizon Telescope (EHT) представлять результати, які вони називають "новаторськими".

Як вони відзначають, "через важливість цього результату ми заохочуємо супутникові трансляції в різних державах-членах ESO та за їх межами". Захід транслюватиметься і на YouTube.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X