Учені назвали 5 екзотичних тварин, які найбільше підходять на роль домашніх улюбленців

13 липня 2016, 14:46
Дослідники з Вагенінгенського університету в Нідерландах з'ясували, які екзотичні тварини краще всього підходять на роль домашніх вихованців

Плямистий олень, прудкий кенгуру, кенгуру Євгенії, лама і мусанг – так виглядає п'ятірка екзотичних тварин, які можуть стати гідною заміною звичним кішкам і собакам, за версією голландських вчених.

Відео дня

В цілому дослідники оцінили 90 видів ссавців, які є найпоширенішими в домах Нідерландів. При цьому об'єктами дослідження булі тільки екзотичні види. Кроликам, поросятам і хом'ячкам, так само як кішкам і собакам в ньому місця не знайшлося.

Кожна тварина оцінювалося виходячи з її поведінкових потреб, здоров'я і можливих ризиків у взаєминах з людиною. На основі оцінки кожен учасник потрапляв в рейтинг. Чим вище місце тварини в рейтингу, тим більше вона підходить на роль домашнього улюбленця. Наразі голландські дослідники хочуть оцінити ще 270 видів ссавців, а також визначити придатність птахів і рептилій.

У той же час вчені підкреслюють, що кішки і собаки все одно залишаться головними улюбленцями для людини.

"Собаки і кішки є особливим видом домашніх тварин, завдяки своєму способу життя, численності порід і величезному масиву літератури, присвяченої їм, тож ми не дослідили їх і не думаємо, що кенгуру зможуть замінити їх", - говорить автор дослідження доктор Пол Койне.

Раніше британські вчені з'ясували, що кози не менш розумні, ніж собаки і також здатні формувати тісний емоційний зв'язок з людиною.

Показати ще новини
Радіо НВ
X