Вчені б'ють на сполох: температура в Арктиці на 20 градусів вище норми

22 листопада 2016, 09:35
Метеорологи зафіксували аномально високу температуру на Північному полюсі і в Арктиці

В Арктиці зараз - розпал полярної ночі, і сонце майже не піднімається над горизонтом. Зазвичай в цей час року тут дуже холодно, проте в цьому році метеорологічні станції на Північному полюсі зафіксували аномальне підвищення температури - на 20 градусів за Цельсієм вище норми, повідомляє Science Alert .

Відео дня

Крижаний покрив, звичайно, є, але в цьому році він набагато тонше, ніж зазвичай. Зараз кількість льодового покриття навіть нижче рекордно низького рівня в 2012 році.

Метеоролог Річард Джеймс, який відстежував показники 19 метеорологічних станцій протягом останніх кількох місяців, стверджує, що тепле повітря "наповнило" територію Арктики в жовтні. "Це схоже на ситуацію 1998 року, коли в найхолодніший день листопада температура була мінус 9,5 градуси", - говорить він.Поки незрозуміло, як це вплине на місцеву фауну - наприклад, на білих ведмедів, які в цей час року зазвичай полюють на морському льоду. Якщо його шар не буде досить товстим, це може призвести до катастрофічних наслідків для популяції тварин.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X