Вчені б'ють тривогу: клімат на Землі може радикально змінитися в найближчі десятиліття

22 березня 2016, 12:36
Група вчених на чолі з колишнім кліматологом NASA Джеймсом Хансеном впевнена, що при нинішніх темпах підвищення температури у світі вже до кінця сторіччя людство зіткнеться з різкою зміною клімату

До ймовірних наслідків відноситься виникнення ураганів небувалої могутності, танення значної частини полярних льодів і підвищення рівня моря, достатнє для того, щоб прибережні міста почало затоплювати.

Відео дня

У своїй роботі екс-кліматолог NASA і 18 його колег стверджують, що близько 120 тисяч років тому планета вже переживала подібне. Тоді рівень температури на Землі був лише трохи вище, ніж зараз.

Кліматологи сходяться на думці, що людство може спровокувати суттєве підвищення рівня моря, але в основному вважають, що цей процес займе століття. Хансен вважає, що знадобиться значно менше часу. На думку вченого, в гіршому випадку рівень моря зросте на кілька метрів протягом 50 років. Після цього процес піде швидше, і людям доведеться в поспіху залишати сучасні прибережні лінії.

"Ми ризикуємо залишити майбутні покоління в ситуації, з якою їм не впоратися", - заявляє Хансен.

Далеко не всі колеги Хансена згодні з ним і вказують на те, що думка колишнього кліматолога NASA істотно розходиться з загальноприйнятими теоріями. Питання викликає і бурхлива діяльність вченого, який все більше виступає в ролі політичного активіста і вже потрапляв під арешт у ході мітингів.

Тим не менш, як зазначає Джастін Гілліс з New York Times, теорія Хансена може змусити вчених переглянути свої прогнози щодо кліматичних змін.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X