У Єгипті відреставрували 16-метровий папірус із Книги Мертвих

24 лютого, 06:32
Вченим вдалося відреставрувати та розшифувати сувій (Фото:Вища рада старожитностей Єгипту)

Вченим вдалося відреставрувати та розшифувати сувій (Фото:Вища рада старожитностей Єгипту)

Знайдений в одному із саркофагів у Саккарі Папірус Вазірі є найбільшим єгипетським сувоєм, знайденим за останні сотню років.

Спочатку вчені вважали, що стародавній сувій має довжину дев'ять метрів, але після ретельної реставрації в лабораторії Єгипетського музею в Тахрірі з'ясувалося, що його довжина становить неймовірні 16 метрів.

Відео дня

Вища рада старожитностей Єгипту
Фото: Вища рада старожитностей Єгипту

Назвою «Папірус Вазірі» сувій завдячує Мостафі Вазірі, генеральному секретареві Вищої ради старожитностей, який першим оголосив про знахідку.

Цей документ є частиною Книги мертвих та присвячений людині на ім'я Яхмос. Останній згадується у тексті загалом 260 разів.

Сам сувій є чимось на кшталт похоронного сценарію. Він складається із 113 розділів, багато з яких містять ілюстрації, що зображують поклоніння Яхмоса Осірісу.

Артефакт, датований 50 р. до н.е., тепер виставлений на загальний огляд Єгипетського музею на площі Тахрір в Каїрі.

Книга мертвих - це збірка давньоєгипетських похоронних текстів, які були написані на свитках папірусу і поховані разом із померлими. Тексти містять гімни та заклинання, які мали допомогти померлому вирушити у потойбічний світ. Також у них можна побачити ілюстрації, що зображують подорож душі після смерті та зустрічі з давньоєгипетськими богами на шляху до Вічності.

Подібні документи є важливими джерелами інформації про вірування та практики древніх єгиптян, пов'язаними зі смертю та потойбічним життям. Кожен знайдений сувій ретельно вивчається єгиптологами всього світу.


Показати ще новини
Радіо NV
X