Експонати очищаються. Усередині давньоєгипетського саркофага виявили малюнки

8 квітня 2020, 14:42

Реставратори з музею і центру мистецтв в шотландському Перті виявили два намальованих зображення богині в труні єгипетської мумії.

Фігура богині Заходу і родючості, а також покровительки померлих Аментет була намальована всередині і зовні основи саркофага.

Мумія належить жінці Та-Кр-Хб, яка померла в Фівах в 8−6 ст. до н. е. Фахівці вважають, що вона була дочкою знатного вельможі або високопоставленою жрицею.

Відео дня

З 2022 року планується експонувати мумію без саркофага, тому в березні вперше за більш ніж століття останки Та-Кр-Хб витягли з труни. Присутність Аментет під нею стало несподіванкою. Також це був перший раз, коли вчені перегорнули труну, щоб поглянути на зворотний бік, тому присутність Аментет було ще одним сюрпризом. Той малюнок, який був всередині труни, зберігся краще.

На ній зображено Аментет в профіль, вона одягнена в свою типову червону сукню. Її руки злегка витягнуті, і вона стоїть на платформі, показуючи, що на ній зображена статуя або інша фігура. Зазвичай платформу підтримують стовпи, і один з них можна побачити на нижньому боці жолобу.

Платформа і опорна стійка дуже чіткі, як і тулуб в червоній сукні, але, на жаль, на картині відсутні ступні, ноги і голова. Ученим належить тепер провести подальші дослідження, щоб більше дізнатися про історію мумії, створення якої датується між 760 і 525 роками до нашої ери.

Мумія і дерев’яна труна Та-Кр-Хб були подаровані Музею Перта в 1936 році Товариством природознавства і археології Аллоа. Співробітники музею сподіваються заповнити деякі з численних білих плям в історії Та-Кр-Хб, вивчивши її рештки і труну.

Раніше команда вчених з Великобританії провела комплексне дослідження єгипетської мумії, яка вже 185 років зберігається в музеї в Північній Ірландії. Нове дослідження знаменитої мумії показало, що жінка була вбита ударом в спину, ймовірно, ножем.

Мумія і її саркофаг були придбані в Фівах в 1834 році Томасом Греггом, багатим адвокатом. Як і багато багатих європейських туристів, Грегг шукав сувенір на процвітаючому тоді ринку єгипетських мумій. Грегг відправив мумію на човні в Белфаст і передав в дар белфастському товариству природознавства, нині музею Ольстера.

З тих пір Такабуті була невід'ємною частиною єгипетського галереї музею і одним з найпопулярніших його експонатів. Мумія була ретельно вивчена. Саме останнє дослідження включало аналіз ДНК і нові, більш детальні результати комп’ютерної томографії. На знімках видно чітку колоту рану у верхній частині грудної стінки біля лівого плеча, яка і стала причиною смерті.

Крім цього, в березні повідомлялося про те, що в Єгипті знайшли схованку фараона Тутмоса II. Кам’яну скриню віком майже 3500 років з рештками птахів і пташиних яєць, загорнутих в лляні тканини, було виявлено польськими археологами в Дейр-ель-Бахарі в Єгипті.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Усередині кам’яного контейнера було кілька пакетів, обгорнутих в льняне полотно. Один містив гусячий скелет, інший містив гусяче яйце. У третьому пакеті був дерев’яний ящик, в якому знайшли яйце ібіса, яке теж було загорнуте в тканину. Імовірно, гусак був принесений в жертву богам під час поховання фараона, ймовірно, його могила знаходиться неподалік.

Показати ще новини
Радіо NV
X