Японія успішно випробувала революційний водний двигун на орбіті

5 квітня, 10:35
Новий тип двигуна має простий принцип роботи (Фото:Pale Blue)

Новий тип двигуна має простий принцип роботи (Фото:Pale Blue)

Pale Blue, яка народилася у стінах Токійського університету, випробувала ракетний двигун під час коригування орбіти супутника EYE.

Незважаючи на просту механіку роботи, засновану на ньютонівській фізиці, та відносно невисоку вартість, водні двигуни для супутників поки не набули широкого поширення.

Відео дня

Розроблена Pale Blue система була запущена із супутником Sony EYE у рамках програми зі зйомки Землі. Під час запуску двигун увімкнули приблизно на дві хвилини, протягом яких вдалося скоригувати орбіту супутника EYE.

Pale Blue створили японські вчені три роки тому. Вона займається розробкою кількох типів рухових установок на водяній основі. Той, що був запущений на EYE, називається "Resistojet". Принцип його роботи досить простий. По суті він просто виштовхує воду з трубки, щоб штовхати супутник у заданому напрямку. Коригування руху об'єкта при цьому здійснюється за допомогою електроніки.

Компанія не збирається зупинятися на досягнутому. Вона вже працює над іншим типом двигуна на водній основі, який більше нагадує іонний, ніж простий реактивний механізм. У цій конфігурації вода розпорошується за допомогою джерела мікрохвильової плазми та викидається із задньої частини установки.

Незважаючи на те, що можливості випробувати іонний двигун у космосі Pale Blue поки не було, компанія запланувала дещо ще більш амбітне — об'єднання двох конфігурацій двигунів в один гібрид.

Показати ще новини
Радіо NV
X