У Великій Британії виявили місце середньовічної битви, яка остаточно вирішила долю острова

23 лютого 2016, 14:06
В англійському графстві Девон виявлено місце середньовічної битви часів Нормандського завоювання, яка остаточно вирішила долю острова, пише Російська служба ВВС

Зокрема, бій між норманами і англо-саксами стався в 1069 році, через три роки після перемоги Вільгельма Завойовника при Гастінгсі (1066 рік), коли прибульці з Нормандії розбили англо-саксонські війська і вбили на полі битви короля Гарольда II.

Відео дня

Британські історики стверджують, що сини загиблого Гарольда Годвін і Едмунд спробували взяти реванш і вибити війська Вільгельма з острова.

Битва спадкоємців трону сталася між Эпплдором і Нортемом, на півночі графства, де Годвін і Едмунд висадилися 26 червня, припливши з Ірландії на 64 кораблях.

Їм протистояли об'єднані сили норманів, бретонців і англо-саксів під командуванням Бріана Бретонського. Битва тривала весь день, сторони втратили загиблими понад 3000 осіб, але фортуна була на боці завойовників і їх союзників.

В наступні після битви роки нормани остаточно встановили контроль над Англією, зумовивши її подальший розвиток (і розвиток всього острова Британія) на сотні років вперед.

Нормани були нащадками вікінгів, які переселилися з території Скандинавії на північ Франції та асимільованого ними місцевого франкського і кельтського населення.

Ім'ям норманів названа територія сучасної Франції (Нормандія), де вони заселялися цілими родами, поклавши початок новому французькому регіону, який зіграв значну роль в середньовічній історії Європи.

У той же час, не слід повністю ототожнювати вікінгів з усім населенням германської Скандинавії. Швидше за все, це була своєрідна соціальна верства, каста людей, об'єднана спільними інтересами та традиціями.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X