У Великобританії видали першу ліцензію на створення ембріонів з ДНК трьох осіб

16 березня 2017, 20:00
Університет Ньюкасла заявив, що його співробітники отримали ліцензію на створення немовлят з використанням ДНК від трьох осіб

Такий метод штучного запліднення дозволяє лікарям замінити дефектну ДНК яйцеклітини на здорову ДНК від іншого донора, пише Medical Express.

Закон, який дозволяє проводити подібні процедури, вступив в силу в грудні минулого року. Прихильники нововведення стверджують, що новий метод дозволить знизити кількість вроджених генетичних захворювань.

Відео дня

"Генетичні захворювання ембріонів можуть мати руйнівні наслідки для постраждалих сімей, і це знаменний день для пацієнтів", - сказав Дуг Тернбулл, директор досліджень в Університеті Ньюкасла.

Вчені впевнені, що завдяки новій технології зможуть завагітніти і виносити здорову дитину близько 2,5 тисяч британських жінок. Однак, критики процедури відзначають, що цей спосіб піддасть людей непотрібному ризику від неперевіреної процедури.

Раніше НВ повідомляло, що в Україні в січні 2017 року з'явилася перший дитина від трьох батьків. Дівчинка, яка народилася у подружньої пари після 15 років марних спроб зачати дитину, дійсно має ДНК трьох людей — батька, матері і жінки-донора. Операцію провів лікар-ембріолог Павло Мазур з української профільної клініки Надія.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X