У Великобританії видали першу ліцензію на створення ембріонів з ДНК трьох осіб
Такий метод штучного запліднення дозволяє лікарям замінити дефектну ДНК яйцеклітини на здорову ДНК від іншого донора, пише Medical Express.
Закон, який дозволяє проводити подібні процедури, вступив в силу в грудні минулого року. Прихильники нововведення стверджують, що новий метод дозволить знизити кількість вроджених генетичних захворювань.
"Генетичні захворювання ембріонів можуть мати руйнівні наслідки для постраждалих сімей, і це знаменний день для пацієнтів", - сказав Дуг Тернбулл, директор досліджень в Університеті Ньюкасла.
- Читайте також: Атака клонів і риба-троль
Вчені впевнені, що завдяки новій технології зможуть завагітніти і виносити здорову дитину близько 2,5 тисяч британських жінок. Однак, критики процедури відзначають, що цей спосіб піддасть людей непотрібному ризику від неперевіреної процедури.
Раніше НВ повідомляло, що в Україні в січні 2017 року з'явилася перший дитина від трьох батьків. Дівчинка, яка народилася у подружньої пари після 15 років марних спроб зачати дитину, дійсно має ДНК трьох людей — батька, матері і жінки-донора. Операцію провів лікар-ембріолог Павло Мазур з української профільної клініки Надія.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.