У Великобританії медики навчили штучний інтелект передбачати серцевий напад

18 квітня 2017, 13:34
Команда дослідників з Університету Ноттінгема розробила алгоритм машинного навчання, який може передбачити ймовірність серцевого нападу не гірше лікаря

Точність нового алгоритму складає 76,4% замість 72,8% у медиків, пише Engadget.

Навчання проходило на даних за 378 тисяч пацієнтів, і оскільки всі 378 тисяч осіб мали історію хвороби з 2005 по 2015 рік, то можна було легко звірити отримані прогнозування з фактичними результатами. Точність прогнозів штучного інтелекту виявилася вищою, ніж прогнози медиків. Іншими словами, система змогла б додатково врятувати 355 життів.

Відео дня

Основними маркерами розвитку серцевого нападу є вік, рівень холестерину, кров'яний тиск, шкідливі звички. Розробка вчених з Університету Ноттінгема розширила список факторів ризику, цілий ряд нових показників, наприклад наявність психічних захворювань пацієнтів і вживання кортикостероїдів.

Тим не менш, на думку вчених, у комп'ютерних алгоритмів є істотний недолік: вони дають лише результат, не дозволяючи вивчити процес прийняття рішення.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з Уельсу розробили "розумні бинти" з технологією 5G. Вчені створили прототип пов'язки, яка здатна розпізнавати, як заживає рана.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X