Схожі на НЛО. У Туреччині зафіксували незвичайні лентикулярні хмари

Незвичайна хмара над Бурсою (Фото:Hafize Aktas/Reuters)
Лентикулярні, або лінзоподібні, хмари — досить рідкісне природне явище. Нещодавно його помітили над містом Бурса в Туреччині.
Лінзоподібні хмари найчастіше зустрічаються в гористій місцевості, тому їхня поява на околицях Бурси не дивна. Неподалік міста розташована гора Улудаг заввишки 2504 м.
Це явище привернуло багато уваги. Хмари були схожі на літаючу тарілку яскравого помаранчевого кольору і виглядали настільки незвичайно, що їх фото відразу завірусилися в соцмережах.
Дехто навіть не повірив у реальність знімків, вважаючи це розіграшем. Але метеорологи поспішили підтвердити автентичність фото та пояснити, як могло виникнути це природне явище.
Лентикулярні хмари формуються в лінійно-шаруватих середовищах, а також у середовищах, що характеризуються бездоганно шаруватою атмосферою. За звичайних обставин ці шари залишаються розділеними. Але якщо у центрі хмари буде перешкода (наприклад, гора), ці шари можуть змінюватись.
Повітря біля землі зазвичай містить більше вологи, ніж повітря на висоті, тому навколо гори формується щось на кшталт кишені з підвищеною вологістю.
Хмара формується за рахунок зниження температури повітря з наростанням висоти. У той момент, коли температура досягає точки роси, пара починає конденсуватися.
Крім достатньої вологості повітря і нерівності рельєфу, для виникнення лентикулярних хмар потрібна достатня швидкість вітру. Над західними регіонами Туреччини в четвер якраз дмухали сильні вітри, спровоковані циклоном на півночі Італії.