У Тихому океані знайшли затонулий крейсер, який у 1945-му перевозив частини скинутої на Хіросіму бомби

20 серпня 2017, 21:32
У Тихому океані виявили уламки американського крейсера Індіанаполіс через 72 роки після того, як він був затоплений японським підводним човном

Про це повідомляє ВВС .

Корабель виявили на глибині 5,5 кілометрів. Точне місце не розголошують.

Уламки крейсера виявила в п'ятницю, 18 серпня, група з 13 цивільних дослідників під керівництвом співзасновника компанії Microsoft Пола Аллена, який назвав знахідку історичною.

Відео дня

Корабель став відомий завдяки своїй останній, секретній операції під назвою Малюк з доставки компонентів для створення атомної бомби на острів Тініан, де перебувала американська військова база.

Індіанаполіс затонув 30 липня 1945 року, коли повертався після секретної місії з доставки частин для атомної бомби, яка потім була скинута на Хіросіму.

На борту корабля перебували майже 1200 військових, врятувати вдалося 316 людей. Це - найбільша втрата в історії американського військового флоту і наймасовіша гибель особового складу.

300 людей потонули разом із кораблем, інші зазнали зневоднення, галюцинацій і нападів акул. Оскільки американські військові бази не отримали сигнал лиха з корабля, то людей, що вижили змогли знайти лише через чотири дні після лиха.

Раніше повідомлялося, що у Великій Британії знайшли золотий кулон, якому понад 1500 років.

Показати ще новини
Радіо НВ
X