У тайванському лісі знайшли останки кита, який жив 85 тис. років тому

Студенти Національного університету Ченг Кунг на розкопках (Фото:National Cheng Kung University)
Команда студентів-археологів на чолі з професором Національного університету Ченг Кунг геологом Ян Цзируй виявила унікальні скам’янілості на півдні острова.
Спочатку дослідники знайшли лише чотири ребра, але під час розкопок вдалося знайти ще багато кісток. У ході 90-денних робіт вдалося виявити хребет кита, лопатки, задню частину черепа та щелепну кістку. Це близько 70% скелета тварини.
Ці розкопки видалися непростими і через спекотний і вологий сезон, і через місцевість, і через розміри скам’янілостей. Вилучені із землі фрагменти транспортувалися за допомогою нош. Для перенесення деяких із них доводилося залучити понад десяток людей. Так, щелепу кита вагою близько 330 кг і завдовжки 2 м несли 12 осіб.
Передбачається, що довжина ссавця становила 15.3 м.
Дослідники вважають, що останки належали синьому киту чи фінвалу. У цій місцевості проживали обидва ці види, і подальше вивчення дозволить визначити, кому з них належав скелет.
Раніше стало відомо, що в США знайшли скам’янілості гігантського лева, що вимер.
Американський лев (Panthera leo atrox) мав вагу близько 400 кг, а довжина його тіла з хвостом становила близько 3.7 м. Грізний хижак вимер близько 11 тис. років тому, і виявити його останки — велика удача.