У столиці Словенії знайшли давньоримське поховання християн

4 лютого 2019, 08:01

Словенські археологи досліджували кладовище римського періоду IV століття нашої ери, в тому числі - саркофаг якоїсь знатної жінки.

Саркофаг знайшли в центрі міста Любляна на місці римського поселення Емона, яке в підсумку стало сучасною столицею Словенії, повідомляє National Geographic.

Коли в серпні 2017 року на вулиці Госпосветська в центрі Любляни був запущений великий будівельний проект, словенські археологи, природно, очікували деяких цікавих відкриттів. Але чого вони не очікували знайти, так це незвичайного погляду на ранньохристиянську громаду, і саркофаг знатної - і поки що невідомої - жінки.

Відео дня

За словами словенського археолога Андрія Гаспарі, в результаті розкопок було виявлено комплекс пізньоримського кладовища, в якому перебувало понад 350 поховань - від простих могил і саркофагів до сімейних мавзолеїв, - зосереджених навколо похоронної каплиці жінки, яка здається дуже важливою для жителів поселення.

Місцева християнська громада процвітала після останнього великого державного переслідування за часів імператора Діоклетіана на початку 300-х років нашої ери. Розвиток громади закінчився зі знищенням Емони гунами в п'ятому столітті нашої ери.

Археологи підкреслюють, що тільки заможні громадяни Емони могли дозволити собі бути похованими в саркофагах, які були вирізані з вапняку, видобутого в Моравчі, приблизно в 30 км на схід від міста.

Залишається загадкою, ким була жінка, похована в саркофазі. Якщо археологи мають рацію, що вона була першою людиною, похованою на кладовищі під вулицею Госпосветська, і що її могила грала центральну роль в некрополі, вона, ймовірно, була дуже видатною людиною в римській Емоні. Однак її соціальний статус, релігійна приналежність і місце народження поки є лише припущеннями. Запланований аналіз її фізичних останків повинен відповісти на деякі з цих питань в майбутньому.

У цій же могилі знайшли цікаву синю скляну чашу з написом: "Пити, щоб жити вічно!", а також намисто із золотих і скляних бус.

Належність похованої жінки до християн підтверджує подальша історія її мавзолею. Приблизно через десять років після її похорону було знесено початковий квадратний надгробок і побудовано велику споруду розміром приблизно дев'ять на дванадцять метрів. Навколо цієї споруди і всередині неї стали з'являтися нові поховання місцевих християн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X