Названо лауреатів Нобелівської премії з фізики

6 жовтня 2015, 12:53
Сьогодні, 6 жовтня, у Стокгольмі оголосили імена лауреатів Нобелівської премії з фізики 2015 року

Ними стали вчені з Японії та Канади - Такакі Каджита й Артур Макдональд. Зазначається, що нагороду вченим присудили "за відкриття осциляцій нейтрино, яке демонструє, що у нейтрино є маса".

Відео дня

Як зазначає N+1, у 2014 році Нобелівська премія з фізики дісталася японським інженерам - Ісаму Акасакі, Хіросі Амано та Сюдзі Накамура з формулюванням "за винайдення ефективних синіх світлодіодів, що призвели до появи яскравих і енергозберігаючих джерел білого світла".

Фізики розробили метод вирощування напівпровідникових гетероструктур на основі нітриду галію - "сендвічів", що складаються з декількох різних шарів напівпровідників, допованих різним чином. Високу ефективність світлодіоди отримали завдяки хорошим оптичним властивостям отриманого матеріалу. Зараз світлодіоди на основі нітриду галію використовуються в освітлювальних приладах, дисплеях і багатьох інших пристроях.

Нагадаємо, вчора, 5 жовтня, стали відомі лауреати Нобелівської премії з фізіології та медицини 2015 року. Ними стали Вільям Кемпбелл, Сатошу Омура та Юю Ту. Згідно з рішенням комітету, Кемпбелл та Омура отримали половину премії за створення нових методів лікування інфекцій, що переносяться паразитичними черв'яками. Ту отримала другу половину премії за створення нових методів лікування малярії.

Показати ще новини
Радіо НВ
X