У стародавній гробниці в Китаї знайшли кістки невідомого виду мавп
У похоронній камері в Китаї виявили частину черепа вимерлої мавпи сімейства гібонових.
Припускають, що популяцію цих приматів люди знищили ще кілька століть назад, повідомляє BBC.
На думку вчених з Лондонського зоологічного товариства, вимерлий гібон, який отримав назву Junzi imperialis, може бути першим видом, який зник безпосередньо в результаті дій людини.
"Всім мавпам світу - шимпанзе, горилам, орангутанам і гібонам - сьогодні загрожує вимирання через людську діяльність, але вважалося, що жоден з видів мавп не вимер в результаті полювання або зміни умов природного середовища. Проте, відкриття недавно вимерлого Junzi змінює це уявлення, і особливо виділяє вразливість гібонів", - заявив провідний автор дослідження, доктор Самюель Торвей.
Частина черепа вимерлого гібона знайшли в похоронній камері, побудованої 2300 років тому в провінції Шаньсі в центральній частині Китаю поруч з кістками інших тварин - рисі, леопарда і чорного ведмедя.
Могила, і, ймовірно, мавпа, можливо, належали пані Ся, бабусі першого імператора Китаю Цинь Шихуанді, який правив в III столітті до нашої ери і наказав побудувати Велику китайську стіну і знамениту теракотову армію. У китайській культурній традиції гібони вважалися благородними тваринами, і їх тримали як престижних домашніх тварин.
Комп'ютерне моделювання показує, що знайдена мавпа - новий вид сімейства гібонових, який зник кілька століть назад. Професор Хелен Чаттерджі з Університетського коледжу Лондона, майже впевнена, що загибель цього гібону - свідоцтво інтенсивного впливу людини на навколишнє середовище в цей період історії.
"Наші історичні дані показують, що ці фактори викликали переміщення гібонів на південь до їхнього теперішнього ареалу проживання, який обмежується віддаленими південними районами Китаю, а в разі Junzi - до їх можливого вимирання", - сказала вона.
Гібони - найменші мавпи, які проживають в тропічних лісах Азії. Вони відомі своїми "піснями" і здатністю розгойдуватися на верхівках дерев за допомогою своїх довгих лап. Більшість видів гібонів знаходяться під загрозою зникнення через знищення лісів, полювання та незаконну торгівлю.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.