У США знайшли спосіб очистити океан від пластикового сміття

6 квітня 2017, 10:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американські вчені запропонували технологію переробки пластикового сміття у паливо

Розробка заснована на піролізі - розкладанні при високій температурі. Така технологія давно застосовується для руйнування пластику. Але для того, щоб паливо відповідало стандартам, потрібно безліч складних і дорогих етапів очищення, пише National Geographic.

Відео дня

Американці Джеймс Холм і Свамінатан Рамеш з організації Clean Oceans International вдосконалили цю технологію, створивши металоценовий каталізатор, що виробляє дизельне паливо без подальшої очистки.

За словами вчених, недорогий пристрій можна застосовувати як на березі, так і в океані, якщо розмістити його на плавальному засобі; він здатний працювати при низьких температурах і вже довів свою ефективність під час декількох експериментів.

За десятигодинний робочий день мобільний каталізатор, залежно від модифікації, здатний обробити від 90 до 4,5 тис кг відходів. Отримане дизельне паливо можна буде згодом використовувати і для автомобілів, і для заправки суден.

Найближчими днями докладний опис технології буде представлено на 253-й національній зустрічі та виставці Американського хімічного товариства (ACS). Практична демонстрація буде проведена для влади міста Санта-Крус в Каліфорнії: тут проблема забруднення акваторії стоїть особливо гостро.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X