У США знайшли нові ліки від раку – біологічна зброя

30 жовтня 2015, 11:29
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Американське управління FDA схвалило новий препарат для лікування раку за допомогою модифікованого вірусу герпесу

Модифіковані віруси зазвичай асоціюються з біологічною зброєю, але американські медики вирішили використати їх у боротьбі з раком. Новий препарат, що отримав назву Imlygic, являє собою вірус простого герпесу з додаванням ГМ-КСФ (Гранулоцитарно-макрофагального колонієстимулюючого фактора). Ліки можуть лікувати тільки шкірний рак.

Відео дня

«Це схвалення дає лікарям і пацієнтам новий спосіб лікування меланоми», - говорить доктор Карен Мидтун, директор Центру біологічних оцінок і досліджень.

Препарат вводиться безпосередньо в пухлину. Як тільки вірус вступає в контакт з раковими клітинами, вивільняється ГМ-КСФ. Це стимулює імунну систему, яка починає активно боротися з хворобою.

«Це змушує імунну систему прокинутися і сказати: «Агов, тут явно щось відбувається, давайте перевіримо»», - коментує нейрохірург з лікарні Brigham and women's Антоніо Чиокка.

У ліків є і свої обмеження. Imlygic не спрацює, якщо рак шкіри встигне дати метастази в легені, мозок, печінку або інші внутрішні органи.

Випробування ліків проводилися на 436 пацієнах з неоперабельною меланому. В 16,3% учасників спостерігалося зменшення пухлин на півроку. Крім того, препарат продовжував пацієнтам життя в середньому на 4,4 місяця.

Ефективність препарату може бути і вище, якщо поєднувати його з інгібіторами імунних контрольних точок, пише Wired. У невеликому дослідженні, в якому брало участь всього 19 осіб, така комбінація викликала реакцію на лікування у половини пацієнтів.

Зазначимо, що управління FDA (Food and Drug Administration) вперше схвалило техніку лікування раку за допомогою вірусів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X